Türk Telekom Güvenlik McAfee ürünlerinden sadece Türk Telekom aboneleri mi yararlanabilir?

Hayır, Türk Telekom evde internet ve mobil aboneleriyle beraber e-pin sahibi müşterilerimiz de ürünlerden faydalanabilir.

Tek Şifre’mi nasıl oluşturabilirim?

TekŞifre'nizi oluşturmak için tıklayınız.

Kullanıcı Adımı Unuttum / Değişiklik Yapmak İstiyorum, Nasıl Yapabilirim?

Kullanıcı adınızı unuttuysanız 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz. Bağlı olduğunuz Türk Telekom Ofisine müracaat ederek dilekçe ile kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı değişikliği için Türk Telekom abonesi tarafından başvuru yapılması gerekmektedir. Değiştirme işlemi ücretli olup bir sonraki dönem faturanızda tahsil edilir.

Şifremi Unuttum / Değişiklik Yapmak İstiyorum, Nasıl Yapabilirim?

Şifrenizi unuttuysanız, 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz ya da “üye girişi” kısmından “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayarak yeni şifre alabilirsiniz.

Türk Telekom Güvenlik Ürünlerinin Dosya Büyüklükleri Nedir, Ne Kadar Sürede İndirebilirim?

Türk Telekom Güvenlik ürünlerinin, yükleyeceğiniz bileşenlere göre büyüklükleri 140-160 MB olup, 1 Mbit'lik erişim üzerinden yaklaşık 25 dakikada indirebilirsiniz.

Türk Telekom Güvenlik Ürünleri Ne Kadar Sıklıkla Güncel Koruma Bilgilerini İnternetten Alır?

Ürün üzerinde herhangi bir ayar değişikliği yapmadığınız takdirde standart olarak her gün güncelleme olup olmadığı kontrol edilmekte, eğer varsa güncellemeyi gerçekleştirmektedir.

Türk Telekom Güvenlik Ürünleri Bilgisayarımda Virüs Bulursa Ne Olur?

Türk Telekom Güvenlik ürünleri, virüs bilgisayarınıza bulaşmadan engellemek üzere kurgulanmıştır. Ancak herhangi bir yolla bilgisayarınıza virüs bulaşmış ise yaptığı tarama sonrası virüsü tespit edip bilgisayarınızdan temizlemeye çalışır.

Türk Telekom Güvenlik Ürünleri Bilgisayarımda Bulunan Özel Programların Çalışmasına Engel Olur mu?

Standart programlar ile herhangi bir uyumsuzluğu bulunmamaktadır.

İnternette Arama Yaparken Türk Telekom Güvenlik Ürünleri Birtakım Uyarılarda Bulunuyor, Bunlar Nedir?

Türk Telekom Güvenlik ürünleri, internet ortamından gelebilecek güvenlik açıklarına karşı sizi korumak amacıyla, ekranın sağ alt köşesinde size çeşitli sorular sormaktadır. Bu soruları okuyarak belirtilen seçeneği işaretlemeniz güvenliğinizi artırır.

Türk Telekom Güvenlik Ürünlerini Manuel Güncellemem Gerekir mi?

Hayır, ürün standart özelliklerinde internete bağlıyken otomatik olarak güncelleştirme gerçekleştirmektedir

Türk Telekom Güvenlik Ürünleri ile İlgili Teknik Destek Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Ürünler sayfasında ilgili dokümanlara ulaşabilir veya 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.

Türk Telekom Güvenlik Ürünleri E-posta ile Gelen Virüslerden Bilgisayarımı Korur mu?

Evet, e-posta ile gelen virüslere karşı da koruma sağlamaktadır.

Türk Telekom Güvenlik Ürünleri 3 Ayda Bir Pop-up Ekran ile Devam Etmek İsteyip İstemediğimi Soruyor, Bu Nedir?

Türk Telekom Güvenlik, her 3 ayda bir pop-up ekran ile ürünü kullanmaya devam edip etmek istemediğinizi sormaktadır. Ürünü kullanmaya devam etmek istiyorsanız "Evet" butonuna, devam etmek istemiyorsanız "Hayır" butonuna tıklamanız gerekmektedir. "Evet" dediğiniz takdirde sizi bir web sayfasına yönlendirecek ve bu sayfa üzerinden aboneliğinizi devam ettirmek için internet hizmet numaranızı girmenizi talep edecektir. Pop-up ekran üzerinden vereceğiniz cevap sizin aboneliğiniz ile kurulmuş tüm ürünler için geçerli olacaktır. "Hayır" cevabını verdiğiniz takdirde ürünü kaldırmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde ürün her 4 saatte bir tekrar aynı soruyu size yöneltecektir.

Türk Telekom Güvenlik Ürünleri Kurulu iken Bilgisayarım Formatlandı. Ne Yapmalıyım?

Eğer herhangi bir nedenle Türk Telekom Güvenlik ürünlerinden biri kurulu iken bilgisayarınızı formatlamak ve yeniden kurmak zorunda kalırsanız, 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayarak, size tekrar indirme imkanı verilmesini isteyebilirsiniz. Üyeliğinizin devam etmesi koşulu ile, güvenlik sorgulamasından geçtikten sonra Türk Telekom Güvenlik ürünlerine ait indirme hakkı size tekrar verilecektir.

Türk Telekom Güvenlik Ürününü Bilgisayarımdan Kaldırmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Alternatif-1 : Denetim Masası üzerinden Program Ekle/Kaldır menüsünü kullanarak programı kaldırma
  • Başlat, Ayarlar, Denetim Masasını tıklayın.
  • Program Ekle/Kaldır üzerine çift tıklayın.
  • McAfee SecurityCenter seçeneğini seçin.
  • Kaldır butonuna basarak, ürünün sizi yönlendirdiği adımları takip edin.
Alternatif -2 : McAfee Kaldırma aracını karşıdan yükleyip çalıştırarak kaldırma Not: Önce Windows Denetim Masası'nda Program Ekle/Kaldır'ı (Windows Vista'da Programlar ve Özellikler) kullanarak kaldırmayı denemeniz gerekir. Bu en iyi yöntemdir. Kaldırma aracını şuradan yükleyin: http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe

  • Kaydet'i tıklayın ve dosyayı bilgisayarınızda herhangi bir klasöre kaydedin. Dosyanın kayıtlı olduğu klasöre gidin. Tüm McAfee pencerelerinin kapalı olduğundan emin olun.Kaldırma aracını çalıştırmak için MCPR.EXE dosyasını çift tıklatın. Not:Windows Vista kullanıcıları MCPR.EXE'yi sağ tıklatıp Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçmelidir.
  • CleanUp Successful (Temizleme Başarılı) iletisini aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Şimdi tüm McAfee ürünleri bilgisayarınızdan kaldırılmıştır Sisteminiz yeniden başlatılana kadar McAfee ürününüz tam olarak kaldırılmaz.