Evden çalışırken dikkat edilmesi gerekenler

Evden çalışırken dikkat edilmesi gerekenler

Güvende Kalmak için 4 İpucu

Evden çalışma - yeni bir gerçeklik

Giderek daha fazla şirket, çalışanlarının uzaktan çalışmasını teşvik ettiği ve hatta talep ettiği için, evden çalışmak birçok kişi için yeni bir durum oluşturdu. Aslında, son olaylar bu evden çalışma eğilimini veya işgücü dönüşüm sürecini hızlandırdı; şirketler, çalışanların seyahatini kısıtladı ve birçoğu sanal çalışmayı sağlamak için daha fazla kaynak ayırdı. Twitter ve LinkedIn gibi büyük teknoloji oyuncuları, tüm çalışanların evden çalışmasını gerektiren politikalar uygulayarak daha da büyük hamleler yaptı. Açıkçası, evden çalışma artık sadece küresel yeteneklerden faydalanmak için bir girişim değil, aynı zamanda çalışanları riskten korumanın bir yoludur.

Artan güvenlik riskleri

McAfeede, çevrimiçi bağlanan kişisel cihazların sayısında büyük artışlar gözlemleyerek bu eğilimi yakından takip ediyoruz. Evden çalışmak çalışanlara fayda sağlarken, şirketlere bağlanan kişisel cihazlardaki bu artış, organizasyonları ve çalışanları kötü amaçlı yazılım saldırıları, kimlik hırsızlığı ve fidye yazılımı gibi güvenlik risklerine maruz bırakabilir. Dünya şimdi bu yeni gerçekle karşı karşıya kaldığında, soru devam ediyor - işverenler ve çalışanlar, tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak evden güvenli bir şekilde çalışmak için kendilerini kaynaklarla nasıl donatabilirler?

Evden güvenli bir şekilde çalışın

İşverenler, çalışanlarını yalnızca dijital güvenlikle ilgili en iyi uygulamalar konusunda eğitmekle kalmamalı, aynı zamanda onlara uzaktan çalışmadan kaynaklanabilecek çevrimiçi tehditlerle mücadele etme araçları da sağlamalıdır. Birçoğumuz uzaktan çalışmak için e-postalara ve webe güvenirken, bir tehdidi gösteren önemli hediye işaretlerinin farkında olmamız gerekir. Oradan şüpheli görünen her şeyi tespit edebilir, işaretleyebilir ve raporlayabiliriz. Sorumluluğu paylaşarak ve başkalarını kabataslak bir şeyi işaretlemeye teşvik ederek, doğal olarak farkındalığı artırabilir ve başkalarının benzer tuzaklara düşmekten kaçınmasına yardımcı olabiliriz.

Hem kişisel, hem de kurumsal verileri koruma ipuçları

Evden güvenli bir şekilde çalıştığınızdan emin olmak ister misiniz? Hem kişisel hem de kurumsal verileri korumak için kullanabileceğiniz beş hızlı ipucu ve araç:

1-Kimlik avı e-postalarının farkında olun

Bilgisayar korsanlarının, şüpheli olmayan kişileri kredi kartı bilgilerini vermeleri için kandırmak için çevrimiçi yüz maskeleri satıyormuş gibi davranarak insanların korkularından yararlanmaya çalıştıklarını gördük. Herhangi bir e-posta ekini açmayın veya şüpheli görünen hiçbir bağlantıyı tıklamayın.

2-İki faktörlü kimlik doğrulamayla bulut şifrelerini düzenli olarak değiştirin

İki faktörlü kimlik doğrulama, iş uygulamalarına erişmenin daha güvenli bir yoludur. Bir şifre / kullanıcı adı kombinasyonuna ek olarak, cep telefonu gibi yalnızca ve yalnızca sizin sahip olduğunuz bir cihazla kim olduğunuzu doğrulamanız istenir. Basitçe söylemek gerekirse: bir kimliği doğrulamak için iki faktör kullanır. Sonuçta, günümüzde bilgisayar korsanları için gizli olduğu iddia edilen bir şeye erişmek o kadar da zor değil. Bununla birlikte, ikinci bir tanımlama biçimi onu hackerların çekebilecekleri şeyle sınırlı hale getirir.

3-Güçlü, benzersiz şifreler kullanın

Bir bilgisayar korsanının hesaplarınızdan birine erişme şansı varsa, hesaplarınızın her biri için karmaşık şifreler kullandığınızdan emin olun ve kimlik bilgilerinizi asla farklı platformlarda yeniden kullanmayın. Verilerinizi daha da korumak için şifrelerinizi sürekli olarak güncellemek de iyi bir fikirdir. Ayrıca tüm benzersiz şifrelerinizi takip etmek için bir şifre yöneticisi veya şifre yöneticisi içeren bir güvenlik çözümü de kullanabilirsiniz.

4-Güvenlik korumasına göz atın

Güvenlik çözümlerinizi tüm cihazlarda güncellemeye devam ettiğinizden emin olun. Bu, cihazların kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avı saldırılarına ve diğer tehditlere karşı korunmasına yardımcı olurken, tarama yaparken kötü amaçlı web sitelerini tanımlamaya yardımcı olur.

Güncel kalın

McAfee haberleri ve en son tüketici ve mobil güvenlik tehditleri hakkında bilgi sahibi olmak için Twitterda @ McAfee_Homeu takip ettiğinizden, Hackable podcastimizi dinleyin ve bizi Facebookta ‘Beğenin’.

OWL Labsın gerçekleştirdiği araştırmaya göre bazı ülkelerde çalışanların% 52si haftada en az bir gün evden (Work-From-Home) çalışıyor. ABDde, 4.7 milyon çalışan şu anda yarıdan fazla evden çalışıyor ve evden çalışan nüfus 2005ten bu yana% 173 arttı.

Kaynak:
https://www.mcafee.com/blogs/consumer/top-five-things-to-do-to-stay-secure-when-working-from-home/ adresindeki yazıdan derlenmiştir.