Gençlerin internetteki gizli yaşamı

Gençlerin internetteki gizli yaşamı

Ergenlik Çağındaki Çocuğunuzun Online Yaşamları Hakkında Gerçekten Ne Biliyorsunuz?

Çocuklarınızın bilgisayarda neler yaptığını biliyor musunuz? Yabancılarla mı konuşuyorlar veya kendilerini ve bilgisayarlarını riske mi atıyorlar? Çocuklarınızın internette neler yaptığı hakkında bazı bilgileri edinme şansınız var ancak her şeyi bilemezsiniz.

McAfee, gençlerin dijital dünyayla olan ilişkilerini daha iyi kavramanıza yardımcı olmak amacıyla 04-17 Mayıs 2010 tarihleri arasında Harris Interactive tarafından online olarak yürütülen Youth Online Behavior Study for McAfee (McAfee için Gençlik İnternet Davranışı Çalışması) çalışmasını yapırdı. Bu çalışma ABD’de 10-17 yaş gurubunda 1.357 katılımcının interneti nasıl kullandıkları, ne tür içerikleri görüntüledikleri ve indirdikleri ve riskli internet davranışlara dahil olma seviyeleri konularında sorular sordu.

Sonuçlar çocuklarınızla online dünyasında nasıl davranılacağına yönelik sürekli bir temele oturtulan bir iletişimin gerekliliğine işaret etmektedir. Örneğin, bu yılın anketi, online olan ergen çocukların dörtte birinden fazlasının kendi ev bilgisayarlarına kazara bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmasına yol açtığını göstermiştir.Ve, neredeyse tüm çocuklar internet güvenliğini bildiğini söylerken, bunların yaklaşık yarısı internet üzerinden hiç tanımadıkları birilerine kendi kişisel bilgilerini vermeyi kabul ettiklerini ifade etmişlerdir.